Hobbit, czyli tam i z powrotem…

Czy nie dziwi Was fakt, że Hobbit, który nigdy nie wybierał się w podróże dalsze niż granice Bag End nagle dostaje propozycję, która kusi go tak mocno, że przeciwnie do swojego charakteru podejmuje wyzwanie i wyrusza ze nieznajomymi kompanami w daleką podróż. No tak, tylko kto z Was miałby odwagę przeciwstawić się słowom samego Gandalfa Szarego?

Masz 10 minut na drogę. Musisz biec.

Bądźmy ze sobą szczerzy, nikt…

Każdy, kto czytał Hobbit, czyli tam i z powrotem  ma teraz szansę przeżyć identyczną przygodę, pełną wspaniałych historii, śpiewów przy ognisku, czy bohaterów spotykanych w trakcie trwania wyprawy. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań 😉

Kto by nie chciał tu odpocząć?
Pilnie strzeżony skarb

Bilbo, Bilbo zabierz mnie na przygodę mego życia

Kto z nas, wiernych czytelników powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J. R. R. Tolkiena chociaż raz nie zamarzył o przygodzie hobbita. Co więcej, malutka istota, która przemierzyła kawał świata jest dla nas świadectwem, że Wy – młodzi czytelnicy również możecie zdobyć świat i pozostać wciąż skromnymi.

Bardzo przyzwoity hobbit z ciebie, panie Baggins, i ogromnie cię lubię, ale mimo wszystko jesteś tylko skromną, małą osóbką na bardzo wielkim świecie.

To jak jesteś gotowy na odłożenie książki i przywdzianie zbroi i ruszenie przed siebie ku nieznanemu?

Wakacje w zamku? To tak się da?

Oczywiście, że tak!

Nie mówię, że jest to łatwe, ale czy nie masz ochoty podjąć rękawic i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury J. R. R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem oraz Władca Pierścieni?

– Dwa tygodnie! – zawołał Frodo. – Ileż może się zdarzyć w ciągu dwóch tygodni!

– Bardzo dużo – przyznał Obieżyświat.

Questy, rozgrywki fabularne, zajęcia oraz imprezy rodem z Twoich ulubionych powieści. A to wszystko w otoczeniu historycznych zamków. Ukończ szkolenie i przeżyj niezwykłą przygodę w Księstwie Szmaragdowych Borów!

A co muszę dokładnie zrobić?

  • Powiedz o konkursie swojemu poloniście.
  • Przeczytaj regulamin.
  • Zgłoś się do konkursu
  • Wygraj wyjątkowe Wakacje w Zamku!
Szkoła Tropicieli Inimsar, Zamek Kliczków

Jubileuszowa V edycja

72, 209, 524 i 709

ktoś powie to tylko cyfry… absolutnie się z tym nie zgadzamy. Za tymi wielkimi liczbami kryją się prawdziwi młodzi bohaterowie, którzy swoją wiedzą na temat powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem potrafią zadziwić niejednego fana fantasy.

Wybitne osobistości, które dzielnie stawiają czoła zadaniom w trakcie konkursu, walczą o spełnienie marzenia, walczą by być jak ich ulubieni bohaterowie!

Ogólnopolski Konkurs Literatury Fantasy „Źródła Marzeń: Sources of Dreams”

Założeniem konkursu jest połączenie uczestników i ich wspólnych zainteresowań w ramach rywalizacji o tytuł najlepszego.

Stres przed ogłoszeniem wyników uczestnicy rozładowują w trakcie fechtunku, czy łucznictwa zajęć prowadzonych w Szkole Tropicieli w Quatronum.

Nauczyciele prowadzący uczniów mają sposobność do wymiany doświadczeń z kolegami z branży.

A to wszystko w trakcie niesamowitego finału, który naturalnie odbywa się w zamku i stwarza atmosferę rodem z opowieści.